top of page
crystal_cable_logo_01.png

Dusza

Muzyka kamieniem węgielnym naszego życia

 

W Crystal Cable podporządkowujemy wszystko muzyce. Gdy projektujemy nowe modele, naszym nadrzędnym celem jest wierne odwzorowanie instrumentalnej wirtuozerii, niuansów interpretacji i oczywiście emocji, które przeżywa artysta. Gdyby wykorzystać czysto techniczne podejście, wspomniane składniki mogłyby zagubić się gdzieś po drodze. Założeniem początkowym jest u nas stuprocentowa muzykalność, której podporządkowujemy cały proces projektowania, modyfikacji i zmian produktu dotąd, aż cel zostanie osiągnięty. Proces ten pochłania strasznie dużo czasu i rozlicznych testów odsłuchowych na każdym etapie prac projektowych, jednakże tylko tak można uzyskać wrażenie porównywalne z odbiorem artysty na żywo. To właśnie wtedy jesteśmy pewni, że uchwycimy wszystkie intencje i emocje muzyka, jakie zaplanował przekazać słuchaczowi. Dzięki takiemu podejściu umieścimy Cię w samym centrum muzyki, dostarczając ją do Twojego domu.

soul_01.jpg

Autorska wizja dźwięku

 

Marka Crystal Cable powstała z inicjatywy Gabi Rynveld w roku 2004. Pomysłodawczyni jest pianistką aktywną od dziewiątego roku życia, dając rozliczne recitale solo, koncertując z orkiestrami i startując w międzynarodowych konkursach. Gdy na swojej drodze spotkała obecnego męża – Edwina Rynvelda – właściciela firmy Siltech, będącej producentem high-endowych przewodów audio – wpadła na pomysł stworzenia całkiem nowej marki, Crystal Cable.

 

Od tamtego czasu dzieli ona swoją pasję do muzyki live z jeszcze szerszym audytorium – podnosząc poprzeczkę jakości dźwięku w świecie sprzętu high-end audio. Wiedza i doświadczenie Edwina w dziedzinie inżynierii materiałowej, w połączeniu z wirtuozerią i wrażliwością Gabi, są fundamentami Crystal Cable. Filozofia firmy została ukształtowana przez autorskie podejście właścicielki do zagadnień sprzętu hi-fi: wychodzi ona z założenia, że słuchacz musi w pełni odczuć wagę fortepianu, odbłysk światła na powierzchni saksofonu, czy chrypkę wokalisty – nawet siedząc wygodnie w fotelu, we własnym salonie. Tu i teraz, wprost przed oczyma.

 

Tak naprawdę nie chodzi tu o najlepsze brzmienie, najnowsze technologie i najkorzystniejsze parametry. Priorytetem dla sprzętu hi-fi jest – a raczej powinna być – muzyka. Urządzenia i akcesoria nie powinny być celem, tylko środkami do jego osiągnięcia: przekazania pełnego majestatu, dramatyzmu, emocji i czaru muzyki, znanego z wykonań na żywo – przeniesząc te zjawiska do Twojego domu.

Uczta dla uszu i oczu

 

W roku 2004 większość high-endowego okablowania audio charakteryzowała się raczej sporymi gabarytami. Było to spowodowane przekonaniem, że tylko duże przekroje i rozmiary gwarantują optymalny transfer sygnału. Biorąc pod uwagę, że jakość dźwięku jest dla nas zawsze najważniejsza, uważamy że powinna ona zawsze iść w parze z estetyką, wygodą i łatwością użytkowania. Jest to możliwe dzięki przełomowemu odkryciu naszych inżynierów, dzięki któremu możemy wytwarzać bardzo cienkie, giętkie i atrakcyjne wizualnie przewody, które w dodatku pod względem dźwiękowym zaliczają się do światowej czołówki.

 

Od samego początku największym wyzwaniem dla nas było przekonanie specjalistów z branży audio i entuzjastów high-endowych akcesoriów, że ta filigranowa, miękka i designerska audio-biżuteria może być poważną konkurencją dla topowych, grubych kabli z oferty potentatów. Jednak światowa premiera Crystal Cable w roku 2004 podczas targów elektroniki konsumenckiej w Las Vegas udowodniła niedowiarkom, że z tak małego przekroju i wyjątkowego wzornictwa da się wycisnąć niewiarygodnie dużo nieskrępowanej mocy, bezwzględnej klarowności i ekstremalnej szybkości.

 

Po dwudziestu latach prac badawczo-rozwojowych, popartych samodzielnym projektowaniem i wytwarzaniem wszystkich produktów, Crystal Cable jest marką oferującą odbiorcom najwyższej jakości okablowanie o wyjątkowej koncepcji technicznej, popartej niepowtarzalnym wzornictwem. Wierzymy bowiem, że high-endowy sprzęt powinien cieszyć nie tylko uszy, ale i oczy użytkownika.

 

 

Esencja Crystal Cable – wczoraj, dziś i jutro

 

Produkty Crystal Cable były, są i będą tworzone po to, by reprodukować muzykę tak klarownie i realistycznie jak tylko się da. Nasza miłość do muzyki i poświęcenie zagadnieniom inżynierii, nauki i wzornictwa przemysłowego popycha nas nieuchronnie w stronę perfekcji. Według nas, odwzorowanie wykonawczej wirtuozerii, subtelności interpretacji i emocji uzewnętrznianych przez artystę, to niekwestionowany priorytet. Nie spoczniemy w staraniach, żeby przybliżyć słuchaczom zjawiska znane dotychczas tylko z występów na żywo.

Rzemiosło

Ustanawiamy najwyższe standardy w świecie high-end audio

 

Kable są fundamentalną składową każdego high-endowego systemu grającego. Tor sygnału audio jest tak dobry, jak jego najsłabsze ogniwo, co w wielu przypadkach spada właśnie na okablowanie. Założeniem Crystal Cable jest to, żeby kable były przejrzyste i neutralne brzmieniowo, dzięki czemu do sprzętu dotrze sygnał w niezmienionej postaci. Tylko ten sposób gwarantuje kompletne, realistyczne odwzorowanie muzyki, zapewniając słuchaczowi wrażenia jak przy odbiorze spektaklu na żywo.

 

Spowodowało to konieczność opracowania procesu produkcji, który uwzględnia wszystkie powstające po drodze niuanse i powoduje, że wpływają one pozytywnie na ostateczną jakość naszych produktów, bowiem każdy etap wykonania ma wpływ na muzyczne właściwości sygnału. Mając to na uwadze, dążymy do doskonałości poprzez specjalnie opracowaną konstrukcję każdego z naszych produktów.

Craftsmanship-banner-2048x1536.jpg

Nieoceniony kunszt rzemieślniczy

 

Biorąc pod uwagę wpływ okablowania na sprzęt audio, nasze produkty są wykonywane ręcznie przez zespół doświadczonych specjalistów w Holandii. W świecie nowoczesnej, zaawansowanej technologii i produkcji masowej nic nie przebije umiejętności eksperta w swojej dziedzinie. Trzeba tu wspomnieć, że ręczne wykonywanie przewodów audio to bardzo skomplikowany i pracochłonny proces. Wraz z upływem czasu ten unikalny kunszt prawie wymarł w świecie audio – ale nie w Crystal Cable, gdzie został przywrócony do życia i wzięty pod lupę naszych procesów badawczo-rozwojowych, z upływem czasu przekładając się na niedoścignioną jakość. Te standardy utrzymujemy od samego początku w każdym naszym produkcie.

 

Nasz proces produkcyjny w naturalny sposób opiera się na umiejętnościach zespołów ekspertów, wyposażonych w najbardziej zaawansowane i innowacyjne maszyny oraz akcesoria produkcyjne. Specjaliści z zaawansowanego warsztatu produkcyjnego są wyszkoleni według wyśrubowanych kryteriów: zwracają uwagę na każdy szczegół, który może mieć wpływ na ostateczny wynik w kategorii zarówno muzykalności, jak i wytrzymałości, trwałości i estetyki wykonania. Wszystkie elementy składowe są wykończone ręcznie z wykorzystaniem specjalnie opracowanych technik, pozwalających na osiągnięcie perfekcyjnego balansu pomiędzy właściwościami brzmieniowymi i wizualnym pięknem, czyniąc z naszych kabli istne klejnoty współczesnej inżynierii.

  

Materiały, testowanie i kontrola jakości

 

Materiały, które wykorzystujemy, są pozyskiwane według najwyższych standardów. W ramach procesu kontroli jakości, zanim trafią na linię produkcyjną, są one wszechstronnie sprawdzane w sposób manualny. Dodatkowo, podczas tego procesu materiały są testowane ponownie przez inżynierów produkcji bezpośrednio przed użyciem. Gdy produkt jest gotowy, specjalista ten przeprowadza różnorodne testy w celu upewnienia się co do jakości końcowej. Po zakończeniu tego procesu produkt trafia w ręce osobnego eksperta kontroli jakości w celu przeprowadzenia tych samych testów ponownie, zanim produkt opuści fabrykę. Dzięki temu mamy pewność, że kable działają tak wspaniale, jak wyglądają.

 

Kable, których nie ima się czas

 

Nasze produkty mają renomę bardzo pewnych i trwałych, z racji tego że każdy z nich może pełnić funkcję niedoścignionego ambasadora jakości Crystal Cable. Wykonujemy je tak, by pełniły swoją funkcję w jak najlepszy sposób – dziś, jutro i w dalekiej przyszłości. Możesz używać ich tak długo jak chcesz, albo przekazać jako prezent następnemu pokoleniu – ich jakość tylko wzrośnie wraz z upływem czasu.

inzynieria_01.jpg

Inżynieria

Złożony narząd słuchu

 

Ludzki słuch to wyjątkowe zjawisko, któremu high-endowy sprzęt do słuchania muzyki musi starać się dorównać. Dlatego właśnie nauka i technika to priorytety w Crystal Cable. Nasz dział badawczo-rozwojowy przez dziesiątki lat zgromadził gigantyczne zasoby wiedzy na temat inżynierii materiałowej, konstrukcji kabli oraz akustyki. W wyniku tego powstało wiele konstrukcyjnych innowacji, pozwalających nie tylko na perfekcyjną reprodukcję dźwięku, ale także na przybliżenie odbiorcom piękna muzyki. A to wymaga wielu zaawansowanych procedur naukowo-technicznych.

  

Innowacja to ciągły proces

 

Naszym celem jest znalezienie się tak blisko muzycznego wydarzenia na żywo, jak tylko możliwe. Do tego celu potrzeba ciągłego rozwoju i innowacji, a to jest silnie związane z naszą filozofią projektowo-produkcyjną i kulturą pracy.

 

Innowacyjność wyznacza standardy high-endowego audio. Dlatego właśnie ciągle unowocześniamy nasze produkty – by jeszcze bardziej wyśrubować ich jakość i estetykę. Każdy produkt Crystal Cable charakteryzuje się eleganckim wzornictwem i nienagannym wykończeniem, a także przejrzystością konstrukcji, zaawansowanymi technologiami i inżynieryjnym perfekcjonizmem. Przeprowadzamy własne badania, opracowujemy autorskie materiały i tworzymy wyjątkowe rozwiązania, dzięki którym osiągamy przełomowe rezultaty. Nawet w serii podstawowej wykorzystujemy innowacje pochodzące z flagowych modeli, dzięki czemu odbiorca ma okazję doświadczyć legendarnej jakości w różnych przedziałach cenowych.

rzemioslo_01.jpg

Pełen obraz sytuacji

 

Mimo że Crystal Cable istnieje jako high-endowa marka okablowania audio od roku 2004, nasz zespół badawczo-rozwojowy poradzi sobie z zaprojektowaniem i wyprodukowaniem kompletnego systemu grającego klasy high-end. Na świecie jest tylko kilka firm, które w swojej działalności stosują inżynierię predyktywną, np. w celu optymalizacji głośników pod kątem różnych warunków akustycznych. Złożone obudowy naszych głośników są zaprojektowane z wykorzystaniem ekskluzywnego oprogramowania symulacyjnego: Comsol. Używają go także: NASA, Boeing i wiele innych wiodących firm branży przemysłowej. Nasi inżynierowie stosują je do analizy i przewidywania zachowań pod kątem akustycznym i mechanicznym.

  

Pasja muzyczna i inżynierska

 

International Audio Holding, będący właścicielem legendarnych marek Siltech i Crystal Cable, wywodzi swoje korzenie wprost z holenderskiej inżynierii. Od momentu założenia konsorcjum nasza pasja dla muzyki i wiedzy technicznej zaowocowała wyjątkowymi przewodami audio, popartymi nieodpartą chęcią, by podnosić poprzeczkę badań naukowych i wynikającej z nich jakości dźwięku coraz wyżej.

 

Kluczowym zjawiskiem jest dla Crystal Cable wierna reprodukcja dźwięku i oddanie emocji niepowtarzalnych wykonań, z niespotykaną wcześniej przejrzystością i realizmem. Zaprojektowanie high-endowego systemu audio, który będzie w stanie tego dokonać, wymaga najnowocześniejszych zdobyczy nauki i techniki – właśnie dlatego pasję dla muzyki i inżynierii traktujemy równorzędnie. W świecie high-end audio jedno bez drugiego traci znaczenie.

F6-2048x1366.jpg
bottom of page