top of page

Seria Diamond 2

Dzięki wprowadzeniu nowej serii Diamond 2 możemy zaoferować kluczowe aspekty filozofii Crystal Cable w bardziej przystępnej cenie. Seria ta prezentuje nie tylko drastyczny postęp w stosunku do poprzedniej Diamond w kwestii brzmienia, ale również oferuje wyjątkowy stosunek jakości do ceny. Wspaniała klasa dźwięku w połączeniu z kompaktową konstrukcją, atrakcyjnym wzornictwem i niewygórowaną ceną – oto esencja najnowszych Diamond 2.

 

Jakość przewodów tej serii osiągnęliśmy dzięki ogromnym inwestycjom w badania i rozwój, które prowadzimy od wielu lat. Ogromna baza wiedzy, którą zyskaliśmy przy tworzeniu flagowej serii Art, posłużyła do osiągnięcia mistrzowskiej klasy brzmienia także w naszej podstawowej serii. Nasze unikalne rozumienie zagadnień metalurgii, konstrukcji przewodników, ekranowania i izolacji przełożyło się na grupę produktów, z której jesteśmy szczególnie dumni. Jedną sprawą jest stworzenie najlepszych kabli w skali bezwzględnej, a zupełnie inną – zapewnić podobną jakość w dużo skromniejszej cenie.

Banner-2048x1366.jpg

Najnowsza metalurgia silver-gold²

 

Wykorzystywanie autorskich, pieczołowicie przebadanych przewodników jest jedną z głównych cech, dzięki której nasze produkty są tak wyjątkowe. Wraz z serią Diamond 2 przedstawiamy najnowszy stop srebrno-złoty SG2, stanowiący dramatyczną poprawę w stosunku do poprzednika. Unikalna jakość tego stopu jest wynikiem dwudziestu lat prac badawczych, podczas których zdobyliśmy rozległą wiedzę na temat zachowań różnych przewodników. Badania te wykazały, że gdy złoto zmiesza się ze srebrem, materiał taki lepiej przewodzi sygnał, a w dodatku jest bardziej giętki i wytrzymały. Atomy wewnątrz przewodnika układają się dużo lepiej w ramach siatki krystalicznej, dzięki czemu obserwujemy zjawisko pozytywnego starzenia, czyli poprawy własności przewodnika z czasem. Wiele materiałów traci swoje wyjątkowe własności w miarę upływu czasu, ale nie nasz srebrno-złoty stop SG2. Dzięki temu możemy powiedzieć, że diamenty są wieczne!

 

 Konstrukcja

 

Najlepszy przewodnik to podstawa, ale jego potencjał byłby zmarnowany, jeśli izolacja i ekranowanie nie byłoby z równiej wysokiej półki. Dlatego właśnie w serii Diamond 2 stosujemy materiały znane z flagowców Art. pomiary laboratoryjne wykazały, że kapton DuPont i teflon charakteryzują się najkorzystniejszymi właściwościami izolacyjnymi i są nieporównywalnie lepsze od powszechnie stosowanych, tańszych materiałów. Dodatkowo, przewody Diamond 2 są wyposażone w ekranowanie ze srebrzonej miedzi, gwarantujące niezmienne parametry na całej długości przewodu. Seria Diamond 2 skupia w sobie wszystkie kluczowe wartości Crystal Cable: fantastyczne brzmienie, niedoścignioną jakość wykonania i niepowtarzalną estetykę, przy jednoczesnej giętkości i wygodzie użytkowania.

bottom of page